Hurşit / Elmas Yıldız
HAKAN MOTEL ‘in kuruluşu 1962 yılına kadar geriye gitmektedir.Uzun yılllar Avşa adasında şarap üretim tesisleri ,Çanakkale Biga ve Eskişehir’de şarap dolum ve dağıtım tesislerine sahip olan merhum dedemiz HURŞİT YILDIZ ,Avşa’ya Marmara adasından günü birlik gelenlenlerin talepleri üzerine evinin bazı odalarını pansiyon olarak kiraya verip Avşa’da ilk turizmi başlatmıştır.İlerleyen yıllarda bu taleplerin artması üzerine 1964 yılında bugün şirketimize ait ve sevgili anneannemiz merhume ELMAS YILDIZ’in adı ile anılan “ELMAS  ANNE APART “ı  ilk turistik konaklama pansiyonu olarak hizmete açmıştır.

1970 ‘li yıllara gelindiğinde ,adanın turizm potansiyelini keşfeden dedemiz merhum Hurşit Yıldız,şarap üretim ve pazarlama işini tamamen bırakarak ilk önce HAKAN PANSİYON -1 daha sonraları da HAKAN PANSİYON -2’yi misafirlerimizin hizmetine açmıştır.

2008 yılında da ,dedemizin ölümünden sonra anısına adı verilen “HURŞİT APART” katılmıştır  pansiyonlar zincirimize.

2011 sezonunda  yıllarca Hakan Pansiyon -1 ve Hakan Pansiyon -2 adları ile siz sevgili konuklarımızı ağırlayan pansiyonlarımız baştan aşağıya yenilenerek HAKAN Motel ve
EGE Motel olarak hizmetinize  açılmıştır. Yaklaşık 45 yıldır turizm işletmecisi olarak hizmet veren şirketimizin hedefi , siz saygı değer müşterilerimize AVŞA ADASI’nda  daima en iyi hizmeti vermektir.
Avşa Yıldız Turizm şirketi adanın değişik yerlerindeki, gerek denize sıfır gerekse ağaçlar arasında konaklayabileceğiniz müstakil apart odaları ile, hergün genişleyen bir şekilde sizlere hizmet vermeye uzun yıllar devam edecektir.

Avşa adasında bizleri tercih ettiğiniz için Teşekkür ederiz.

                                                                                                İYİ TATİLLER DİLERİZ.........